0903 126 166

Termo - akupresúrne masáže

Aj Vy bojujete s bolesťami krížov, chrbtice a problémami  krvného obehu? 

Ponúkame Vám riešenie!

Masáže na termo – akupresúrnom masážnom lôžku CERAGEM V3

Termo – akupresúrne masážne lôžko

Lôžko bolo vytvorené na princípe stimulácie energetických dráh, sile liečivých kameňov a pôsobenia infračerveného svetla, ktoré uvoľňuje, lieči a zmierňuje zápal v organizme a zlepšuje krvný obeh. Takáto kombinácia spoločne s jemnou masážou pôsobí blahodarne na celý organizmus. Je využívané vo fyzioterapeutických zariadeniach, poliklinikách a súkromných centrách ako alternatívna metóda liečby. Ponúka niekoľko vynikajúcich liečebných metód súčasne:

Výsledky liečby s termo-akupresúrnym lôžkom CERAGEM V3 sa ukážu relatívne rýchlo a účinok trvá dlhú dobu.

Ako pracuje?Svetelná terapia

Túto zabezpečujú héliové zdroje vložené do vnútorného a do vonkajšieho projektoru.

Hélium vniká do hĺbky 7 cm do organizmu:

Termoterapia (liečba teplom)

Túto zaručuje infra, ktorá je tepelnou energiou prirodzeného chvenia organizmu, účinkuje do hĺbky 4-5 cm. Počas Vďaka vnútornému a vonkajším sa infra počas masáže dostáva optimálne do celého organizmu a účinne odstraňuje bolesti chrbtice.

Hlavné účinky tejto terapie sú:

Jade kameň

Je polodrahokam, ktorý sa vo východnom liečiteľstve používa po stáročia. Projektory sú vyrobené z jade kameňa, ktorý má vynikajúcu schopnosť udržiavať a odovzdávať teplo. Nahriate kamene sa zastavia na akupresúrnych bodoch. Vibrácie jade kameňa sa zhodujú s vibráciami ľudského tela, dostanú sa do vnútra tela a vibrácie zdravého orgánu nasmerujú na choré časti tela. Tak sa zlepší komunikácia medzi bunkami a látková výmena. Napomáha hojeniu rán a má skvelé protizápalové účinky. Posilňuje imunitný systém.

Akupresúra

Akupresúra je veľmi rozšírený spôsob tradičnej čínskej medicíny. Je založená na kombinácii masáže a akupunktúry, no namiesto vpichovania ihiel sa pri nej využíva silný tlak aplikovaný na konkrétne body. Ľudské telo je popretkávané dráhami, po ktorých prúdi energia. Ak sa tieto cesty niekde zablokujú, vzniká nevoľnosť či dokonca choroba. Teplé jade kamene premasírujú svaly popri chrbtici a pritom zabezpečia akupresúrnu terapiu. Vnútorný projektor vstavaný do lôžka prechádza popri chrbtici z oboch strán, zastaví sa na jednotlivých akupresúrnych bodoch, kde pôsobením tepla a tlaku vplýva na jednotlivé nervové páry vlákien vstupujúcich medzi dvoma stavcami. Takto napomáhajú k otvoreniu meridiánov a k voľnému prúdeniu životnej energie Chi.

Masáž

Vnútorný projektor prechádzajúci popri chrbtici zohrieva stavce, uvoľňuje stuhnuté svaly.
Zlé držanie tela, fyzická námaha, sedavé zamestnanie zaťažujú chrbticu a stuhnuté svaly bránia nervovým vláknam v ich funkčnosti čo potom vedie k zdravotným problémom.
Môžu ho používať deti od 4 rokov.

Účinky na telo


Krížová oblasť

Vnútorný projektor uvoľňuje miestne nervové vlákna a odstraňuje bolesti chrbta súvisiace s nedostatkom pohybu, nesprávnym držaním tela a zlými návykmi..

Šija

Tlak jadeitových valčekov vnútorného projektora uvoľňuje stuhnutosť svalov v oblasti šije, spôsobenú hodinami strávenými pred počítačom, alebo pred televíznou obrazovkou.

Brucho

Trojbodové a deväťbodové projektory zľahka masírujú brušnú oblasť, a tým napomáhajú zmierniť bolesti brucha a odstraňujú kŕče.

Nohy

Infračervené lúče prenikajúce do kĺbov a svalov nôh, zmierňuje ich bolesti spôsobené stálym tlakom od chôdze, státia a cvičenia.

Komu sa odporúča táto masáž


Kontraindikácie lôžka CERAGEM

Cenník

Akupresúrne masáže20 minút7 €
 40 minút12 €
 60 minút17 €