0903 126 166

Magnetoterapia

BEMER 3000 - prístroj pre fyzikálnu terapiu a regeneráciu je uznaný európskou úniou ako zdravotný.

Bemer-signál vynašiel profesor W.A.Kafka, ktorý si ho dal patentovať a v roku 1999 bol prístroj vyznamenaný zlatou medailou v Ženeve na výstave vynálezov.

Bemer liečba je založená na podpore základných fyziologických procesov, čím dochádza k  obnoveniu prirodzených samoliečiacich mechanizmov organizmu zlepšením mikrocirkulácie. Deje sa tak za pomoci periodického pulzného elektromagnetického poľa nízkej úrovne. Stimuluje v živom organizme pohyby malých a najmenších ciev tzv. kapilár a rozširuje ich. Už po dvojminútovej terapii sa mikrocirkulácia zlepšuje o 26%. Jedna procedúra trvá 8 - 20 minút (podľa potreby a diagnózy). Účinok pretrváva 12 - 36 hodín.

Ovplyvňuje zdravotné pochody akútnych a chronických ochorení, regeneráciu organizmu pri jeho oslabení a vyčerpaní v dôsledku stresového, pracovného a športového zaťaženia. Má veľmi dobré výsledky pri potlačovaní bolesti. Je vhodná pre všetky vekové skupiny.

Princíp magnetoterapie spočíva v pôsobení stáleho, pulzného alebo striedavého magnetického poľa na ľudský organizmus. „Zistilo sa však, že najväčšie, až stonásobne vyššie biologické účinky má magnetický pulzný prúd, preto sa v zdravotníckych zariadeniach využíva najmä tento. Rôzne magnetické podložky, deky, šperky so stálym magnetickým pôsobením nemajú ani zďaleka taký liečebný účinok“. 

Možno ju zaradiť medzi pomocné a podporné rehabilitačné metódy. Používa sa napr. pri rehabilitácii pacientov s niektorými zlomeninami končatín, kde sa zistil jej priaznivý účinok pri vstrebávaní sprievodného opuchu. Skúsenosti s magnetoterapiou majú teda okrem rehabilitačných lekárov aj chirurgovia a traumatológovia, ktorí uvádzajú, že zaznamenali jej pomocný liečebný efekt u mnohých pacientov.

Výhodou je možnosť aplikácie cez sadrový obväz, je možné použiť ju pri kovových dlahách a kĺbových náhradách, poúrazových zle sa hojacich jazvách, reumatickej artritíde...

Počet opakovaní závisí od diagnózy (od 10 do 30 opakovaní). Používa sa pri prevencii osteoporózy, posilnenia imunitného systému, porúch prekrvenia. Osvedčuje sa v liečbe bronchiálnej astmy, reumy, artritídy, artrózy, poruchách spánku, “tenisových lakťoch a zmrznutých ramien”, myopatie (chorobe svalov), migrénach, pri svalovom reumatizme, degeneratívnych a chronických zápalových ochoreniach pohybového aparátu, postihnutia kĺbov rúk.

V Rakúsku a Nemecku je magnetoterapia hojne využívaná. U nás je zatiaľ novinkou.

Bemer3000

Účinky magnetoterapie


Akútne stavy

Čím skôr sa aplikuje po úraze, popálení, operačnom zákroku, tým dokonalejšie a rýchlejšie je zahojenie rán a celková rehabilitácia.

Analgetický - protibolestivý

Dochádza k znižovaniu bolestivých pocitov. Dostatočne aplikované magnetické pole môže priniesť úľavu od bolesti na niekoľko mesiacov až rokov. Znižuje sa spotreba medikamentov, čím sa šetrí zažívací trakt, pečeň a obličky.

Vazodilatácia - rozšírenie ciev

Lepšia priechodnosť ciev umožňuje lepšie zásobenie tkanív živinami a kyslíkom. Bez kvalitného prekrvenia nie je možné zaistiť regeneráciu poškodených tkanív. Cievy sa rozšíria a harmonizuje sa krvný obeh a tlak. Podporná liečba porúch potencie.

Akcelerácia - urýchlenie hojenia

Zvyšuje regeneračnú schopnosť poškodených tkanív, umožňuje výrazne skrátiť hojenie zlomenín, popálenín, preležanín, bércových vredov, zápalov, ap. Magnetoterapia je účinná pri akútnych úrazoch a pooperačných stavoch pohybového ústrojenstva, chronických ochoreniach kĺbov a chrbtice.

Spazmolytický a myorelaxačný - uvoľnenie kŕčov a svalového napätia

Zlepšeným odplavením metabolitov kyseliny mliečnej, klesá bolestivosť a napätie chrbtového svalstva. Vďaka zvýšenej metabolickej aktivite sa uvoľňujú nervové zakončenia, čím dochádza k eliminácii bolesti vystreľujúcej do končatín.Tento efekt možno využiť pri všetkých bolestiach chrbtice, pri športových poraneniach, po fyzickej námahe, u parkinsonikov, u detskej mozgovej obrny, u roztrúsenej mozgomiešnej sklerózy.

Protiedémový - protiopuchový

Zrýchlenie a skvalitnenie látkovej výmeny umožňuje rýchle vstrebávanie opuchov a krvných výronov, zároveň dochádza k ústupu bolesti a eliminácii zápalu. Z praxe poznáme dokonca prípad vstrebanej cysty v dutine brušnej. Predchádzajúci medikamentózna liečba nepriniesla efekt.

Diabetici 2. typu

Keďže magnetické žiarenie rozširuje cievy, je vhodné hlavne vtedy, ak máte poruchy prekrvenia pre aterosklerózu. Pomáha pri diabetickej nohe: „Zlepšuje výživu tkaniva, zmierňuje bolesť a opuch končatiny. Pacienti zaznamenali výrazný ústup pálivej bolesti, mravenčenia, svrbenia a zlepšenie citlivosti na končatinách.” Magnetoterapia môže zlepšiť aj hormonálnu činnosť pankreasu a zmierniť príznaky diabetu, avšak len v prípade diabetu 2. typu.

Anti-aging, bojíte sa starnutia?

BEMER 3000 posilňuje celkovú kondíciu a odolnosť organizmu, telesnú pružnosť, pôsobí proti celulitíde a prejavom starnutia kože. Pomôže i s hojením jazvičiek po plastických operáciách.


Pomáha pri liečbe

Kontraindikácie magnetoterapie

Cenník

Magnetoterapia8 minút7 €
 16 minút12 €
 20 minút14 €
lokálne ošetr. aplikač. modulom 3 €