0903 126 166

OXYGENOTERAPIA

O tom, že kyslík potrebujeme k životu snáď nikto nepochybuje. Jeho nedostatok, alebo znečistenie spôsobuje narušenie látkovej výmeny a zabraňuje regenerácii buniek.

Bratislava patrí v rámci Európy k metropolám s najviac znečisteným ovzduším.

Problémom dnešnej doby je vysoké životné tempo a nedostatok času, čím strácame možnosť tráviť denne pobyt v prírode. Ľudský organizmus si týmto spôsobom vytvára kyslíkový deficit, následkom ktorého sú rôzne psychické a fyzické zdravotné problémy. Smog, zvýšená koncentrácia ozónu, zle vetrané miestnosti a nedostatok pohybu spôsobujú nedostatok kyslíka, čoho prejavom je slabé sústredenie, únava, bolesti hlavy, fyzické vyčerpanie, nespavosť, depresie, oslabenie imunity. Jednou z možností, ako si odpomôcť od týchto ťažkostí je dodávať organizmu kyslík v koncentrovanej forme. Kyslík (95-97%) je vyrábaný kyslíkovým koncentrátorom, ktorý je schválený ako zdravotná pomôcka a používa sa v zdravotných centrách a kúpeľoch. Hodinová inhalácia takéhoto kyslíka je ako keby ste strávili 2 týždne na horách.

Čistý lekársky kyslík do organizmu dodáva prístroj OXYMAT 3.

Ako účinkuje

OXYGENOTERAPIA je regeneračná kyslíková liečba, v ktorej ide o intenzívne prečistenie (detoxikáciu) organizmu, prevenciu proti infarktu a liečbu po infarkte, proti rakovine, mozgovým príhodám, alergii, stresu, depresii, stavom úzkosti, vyčerpanosti, ovplyvňuje liečbu chronických ochorení – najmä dýchacieho ústrojenstva (pľúca, priedušky) a srdcovo-cievneho systému, cukrovky.

Odporúča sa riadiacim pracovníkom, študentom, fajčiarom, starším ľuďom a športovcom po náročnom tréningu. Pomáha pri potiažach v klimaktériu. Spomaľuje proces telesného a duševného starnutia, posilňuje imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu, zlepšuje sa kvalita pleti, nechtov i vlasov. Odporúča sa používať 2-3x do týždňa. V akútnych prípadoch aj denne. Výsledky pocítite už po dvoch týždňoch terapie.

Pokiaľ máte po operácii či po náročnej chorobe, pomôže vám urýchliť a uľahčiť rekonvalescenciu, ale aj minimalizovať negatívne účinky, ktoré po sebe zanechali lieky.

15 minútová kyslíková terapia

30 minútová kyslíková terapia

60 minútová terapia

Kontraindikácie OXYGENOTERAPIE


Čo hovoria odborníci ...

"Nedostatok kyslíka vo väzivách súvisí s veľmi vážnymi stavmi, ako sú: ochorenie srdca, anémia – málokrvnosť, otrávenia. Vedci konštatujú, že trvalý nedostatok kyslíka je zodpovedný za vytvorenie rakovinových buniek, čiže ide o jednu z hlavných príčin rakoviny."
Dr. Paavo Airola, Are You Confused

"Nedostatok kyslíka znamená nedostatok biologickej energie, čo sa môže prejaviť vo vyčerpanosti, ale môže viesť aj k životu nebezpečným chorobám. Vzťah medzi nedostatkom kyslíka a chorobami bol už dokázaný."
Dr. W. Spencer Way, Journal of the American Association of Physicians

"Chronický nedostatok kyslíka vo väzivách priamo súvisí s problémami koronárnej artérie a srdcového záchvatu. Dr. Parris Kidd zistil, že kyslík má kľúčový význam pri zabezpečení správnej činnosti imunitného systému, napr. pri vytváraní odolnosti voči chorobám, baktériám, vírusom."
Dr. Stephen Levine

Cenník

Oxygenoterapia15 minút7 €
 30 minút10 €
 45 minút13 €
 60 minút16 €
pri prvom vstupe kyslíková kanyla 3 €